Sbor dobrovolných hasičů Desná u Litomyšle

Sbor dobrovolných hasičů
v Desné
Desná 115
570 01 Litomyšl

sdh.desna@seznam.cz

Zhodnocení sezóny 2016

Vážení přátelé,

dovolte mi pár vět k uplynulé sezóně 2016 dospělých týmů.

Nejprve postupové soutěže.

Okrskové kolo se opět konalo, doufám na pár let naposledy, na Desné. Naše týmy bez zaváhání postoupili na okresní kolo do Kamence u Poličky, které se konalo v neděli 26. června. Z mého pohledu nejnapínavější a neúspěšnější soutěž posledních let. Počítání časů, počítání pořadí, nekonečné čekání na výsledky ostatních týmů, vzrušující průběh do poslední disciplíny doprovázené dobrou náladou a partou nezažijete každý den. Zatímco naše ženy postoupili na krajské kolo z prvního místa, muži s druhého, ale o to větší byla radost z postoupení, protože se muži probojovali na krajské kolo po pěti letech! Oslavu tohoto postupu nezapomene mnoho z nás… Krajské kolo se konalo 30. července v Pardubicích. Zatímco naše ženy vybojovaly třetí místo, naši muži místo páté. Výsledky pěkné, nicméně ne úplně vypovídající. Bohužel, díky laciným chybám, to dopadlo, tak jak dopadlo. Bohužel, zatímco muži s věkovým průměrem okolo 30let závodí často na hranici svých možností. Naše ženy většinu své energie věnují pouze útokům v okresní lize Svitavska. Škoda. Zde bych rád vyzvedl proaktivní činnost Dušana Flídra, který se ujal vedení přípravy našich mužů na tyto soutěže.

Okresní liga Svitavska

Naše týmy mužů A a B s týmem žen objeli 11 závodů okresní ligy, které pořádali sbory Široký Důl, Telecí, Lubná, Hartmanice, Velké Opatovice, Oldřiš, Kamenec, Desná, Nedvězí, Perálec, Květná. Tým B, složený spíše se směnových a sezónních pracantů, objel pouze 6 závodů. Celkové umístění 19. místo. Tým A se sice zúčastnil všech soutěží, bohužel celkové 10. místo určitě není takové, jaké bychom si představovali. I když byl plán na začátku sezóny jiný, všech závodů se zúčastnil pouze strojník a béčkař. Dále pak seznamování s vyšším výkonem mašiny na začátku sezóny, letní bídná docházka a pak i několika týdenní výpadek tréninku udělalo své. To našim ženám se dařilo mnohem lépe. Skvěle rozběhnutou sezónu s bodovou výhodou na špičce tabulky zastavili neplatné pokusy v Kamenci a Desné. Poté pouze jedinný platný pokus v Nedvězím už nestačil a holky skončily druhé za děvčaty z Nedvězí. Zde bych rád vypíchl rekordní čas 17:44 v Oldříši. Druhé místo krásné a pokud bude tréninková morálka lepší. Holky půjdou na start s čistou hlavou a bez zbytečných nervů, budeme v příštím rok v oslavovat vítězství v okresní lize.

Český pohár Rebel

Ze seriálu soutěží ve 100m s překážkami se zúčastnilo pár našich závodníků pouze večerních stovek v Kamenci, takže do celkového hodnocení nijak zásadně nezasáhli. Ale všech šesti závodů se zúčastnil Lukáš Flach. Rozhodně si zaslouží odiv, protože se v celkovém hodnocení umístil na třetím místě. Rovněž stojí za zmínku Lukášovo osmé místo v celkovém hodnocení dvojboje (výstup na věž a 100m s překážkami) profesionálů s hasičských záchranných sborů všech krajů České republiky.

Martin Lipavský

vstoupit

5. listopadu 2022

Ocenění nejlepších družstev letošního 20. ročníku Okresní ligy Svitavska v požárním...

20. srpna 2022

V sobotu 20.8. 2022 od 10:00 hod ve sportovním areálu obce Desná. POZOR! Změna časového...

28. června 2022

  Program 9:30    Slavnostní mše za rodáky a obec 10:00 - 13:00...

2. dubna 2022

 Vážení přátelé, SDH Desná zve všechny příznivce tance a zábavy na tradiční...

22. prosince 2021

Již tradičně pro vás chystáme prodej Vánočního kapra. Těšit se budeme...
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2011 © regrafika ▪ http://www.regrafika.cz