Sbor dobrovolných hasičů Desná u Litomyšle

Sbor dobrovolných hasičů
v Desné
Desná 115
570 01 Litomyšl

sdh.desna@seznam.cz

Zhodnocení sezóny 2016

Roční abeceda činnosti dětí a mládeže SDH Desná 

Milí čtenáři,

ráda bych se s Vámi i letos podělila o trošku z činnosti SDH Desná, jehož členy jsou i děti z Poříčí a Horního Újezdu.

 

A Aktivita. Také během letošního roku jsme byli velmi aktivní v naší činnosti.

B Bruslení. Jako vloni, tak i letos, pořádáme bruslení nejen pro děti, ale pro všechny členy, a to  28. 12. od 10.00 do 11.30 hodin.

C Cílevědomost. Snažíme se děti motivovat k co nejlepším výkonům, ale zároveň je povzbudit, když se náhodou něco nepodaří.  Kdo zná děti, ví, jak moc vše na soutěžích prožívají. 

D Dotace. Bez nich by to nešlo. Letos jsme měli v tomto ohledu poměrně úspěšný rok, podařilo se nám získat dotace na činnost z MŠMT, Pardubického kraje a OSH, dále pak dotace na náš tábor. 

E Energie. Práce s dětmi a mládeží nás všechny stojí mnoho času a energie, a to nejen při trénincích, ale také při přípravě podkladů na soutěže, tábor a všechny aktivity. Děti nám to ale vracejí stejnou měrou, nabíjejí nás spoustou pozitivní energie.

F Fakt dobrá parta. K tomu není co dodat J.

G Gravitace. Působí i na nás, proto jsme se ani letos nevyhnuli několika zraněním. 

H Horní Újezd.  Do kulturního domu v Horním Újezdě jsme byli letos nuceni přesunout náš dětský karneval i ples. Myslím si, že to byla změna k lepšímu ve všech ohledech. Náš karneval se opět může pyšnit hojnou účastí. Pro letošní rok jsme vybrali téma Cirkus a myslím, že se celá akce moc vydařila.

I Inovace. Magické slovo používané snad všude… I my obnovujeme zastaralý „vejchyst“ a pořizujeme nové vybavení (např. dětské helmy, rozdělovač a sací koš).

J Ještě je co zlepšovat.  Jak na straně nás vedoucích, tak na straně dětí.  A je to dobře, dokud je co zlepšovat, je vidět, že se něco děje a že na sobě pracujeme.

Krajské kolo hry Plamen. Po několika letech se podařilo našemu družstvu starších žáků opět probojovat na kraj. Letos se konal 11. 6. ve Skutči. Náš tým starších se zde umístil na 11. místě. Pro většinu členů týmu to byla premiéra a určitě cenná zkušenost pro příště.

L Letní pobyt. O letních prázdninách pravidelně pořádáme minitábor pro děti a mládež. Letos jsme opět tábořili v našem oblíbeném areálu v Borovnici. Téma tábora bylo Z pohádky do pohádky, ale program se velmi přizpůsobil aktuální situaci a přáním dětí, kterých s námi jelo přesně 26. Letošní tábor byl hodnocen dětmi i vedoucími jako doposud nejvydařenější.

M Makáme! Nejen při trénincích, pro zlepšení našich výkonů, ale snažíme se i pro sbor při brigádách jako je sběr kamení a jedování myší.

N Novinky. Hlavní novinkou jsou dva noví trenéři našich dětí a to Verča Renzová pro starší a Pepa Plch pro mladší. Novinky o naší činnosti můžete najít na webových stránkách SDH Desná, na facebooku, nebo na nástěnce u hasičárny. 

O Okres Plamen. Okres se letos konal v krásném areálu vojenské školy, jako tradičně poslední víkend v květnu. Bohužel některá organizační opatření vyvolala mnoho kontroverzních názorů. Soutěže se účastnilo družstvo starších žáků a dokonce dvě družstva mladších žáků.  Mladší „áčko“ mělo zlaté ambice, bohužel po nepovedené štafetě obsadili nepopulární 4. místo. Pro tým „B“ složený z malých dětiček to bylo hlavně sbírání zkušeností, přesto obsadili pěkné 21. místo. Družstvo starších doslova vybojovalo bronzové medaile a tím i postup na kraj.

P Pohárovky. Letos jsme se zúčastnili pohárových soutěží v Přívratě, Poličce a Kamenci. Závodů v Poličce jsme se účastnili dokonce se třemi družstvy mladších žáků. Nejlépe, na 15. místě se umístilo družstvo „B“. Starší se účastnili pouze závodu jednotlivců (nejlepší  Žanďa Renzová – 8. místo). V jednotlivcích mezi mladšími zabodovala Terezka Faltysová, která obsadila 4. místo. Za zmínku stojí i soutěž dráčka Doda pro nejmenší, kde získal Pepča Rosypal stříbrnou medaili. 

R Rocksprosťáci. Naše nová „kapela“, která vznikla spontánně na táboře v Borovnici a určitě by si zasloužila ještě další vystoupení, např. na plese.

Stále nás přibývá. Za letošek přibyly 3 děti a už je nás celkem 33.

T Trénují i dorostenky a dorostenci. Dorostenky mají po dlouhé době zase družstvo a na okrese v Jevíčku se umístily na pěkném 3. místě. Martin Kusý, který závodil za starší jednotlivce také vybojoval bronzovou medaili a postup do krajského kola. 

U Úprava mašiny. Velmi bychom ji uvítali.

Vývoj. Snažíme se jít kupředu v přístupu k dětem i disciplínám a vymýšlet nové způsoby trénování a provádění disciplín.

Závěrem… bych chtěla poděkovat všem, kteří s námi trénují a jakkoli nám pomáhají. Samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat starostovi sboru a výkonnému výboru, starostům obcí Desná, Poříčí a Horní Újezd za podporu naší činnosti. 

 

Chtěla bych všem popřát klidný zbytek tohoto roku a vydařený start roku 2017.

Věra Rosypalová

8_dsc-9505-1-.jpg
9_spolecna-20mor.t.jpg
vstoupit

18. ledna 2019

Sbor dobrovolných hasičů si Vás dovoluje pozvat na: VÝROČNÍ VALNOU HROMADU SBORU Kdy: v...

22. prosince 2018

Jak už se stalo tradicí i letos prodáváme Vánočního kapra. Prodávat budeme v sobotu...

18. srpna 2018

Sbor dobrovolných hasičů v Desné ve spolupráci s obecním úřadem si Vás dovolují pozvat na...

10. února 2018

Z důvodů povinné výměny průkazů a registračních čísel členů v rámci celého SH ČMS,...

22. prosince 2017

Jak už se stalo tradicí i letos prodáváme Vánočního kapra. Prodávat budeme v pátek...
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2011 © regrafika ▪ http://www.regrafika.cz