Sbor dobrovolných hasičů Desná u Litomyšle

Sbor dobrovolných hasičů
v Desné
Desná 115
570 01 Litomyšl

sdh.desna@seznam.cz

Historie sboru

Sbor dobrovolných hasičů v Desné byl založen v roce 1937 a patří mezi nejmladší sbory v okolí. V roce 1940 byla postavena nová hasičská zbrojnice a hned v roce následujícím byla zakoupena první stříkačka od firmy Stratílek. Nejprve nám jako výjezdové vozidlo sloužila Erena, později bylo zakoupeno již starší vozidlo Robur, které ji nahradilo.

Sportovní tradice se u nás zrodila již kolem roku 1957, kdy zde byl založen kroužek mladých hasičů. Pod vedením svého učitele tyto děti vyhrály župní přebor v hasičské dovednosti v Pardubicích. V této době též zakládají své družstvo ženy.

Velký třesk zaznamenal sport v řadách dobrovolných hasičů v roce 1980, kdy se opět podařilo sestavit družstvo žen, které se pravidelně účastnilo soutěží se stříkačkou PS8. Největší úspěch žen je prozatím 2. místo v krajské soutěži PS. V tomto rozpuku PS v Desné nebyl problém sestavit až čtyři družstva dětí a dvě družstva dorostenců či dorostenek, která vládla hře Plamen na okrese Svitavy a v kraji Východočeském. Muži v tomto období disponovali dvěma vyrovnanými manšafty a po dobu dlouhých deseti let neměli konkurenci, o čemž svědčí i vynikající výsledky, kterých pravidelně dosahovali.

To je asi v kostce vše o historii a činnosti našeho sboru, přece jenom minulost je minulost a my žijeme v současnosti a pro budoucnost.

vstoupit

23. září 2017

V sobotu 23. září zavítala delgace našich hasičů do Svitav na setkání hasičských...

23. září 2017

V sobotu 23.9.2017 jsme se zúčastnily posledního závodu OLS v požárním útoku. Muži B se...

12. září 2017

Naši muži po mnoha letech vyměnili své dresy. Doufejme že přinesou štěstí a spoustu...

16. srpna 2017

...

19. srpna 2017

 Opět po roce pohárová soutěž na Desné + finále " Desenský duel". Více v...
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2011 © regrafika ▪ http://www.regrafika.cz